Peugeot ve Fiat birleşme kararı aldı!

0

Peugeot ve Fiat

Birkaç ay önce birleşme kararı alan Peugeot ve Fiat, somut adımlar atmaya başladı. Birleşmenin bu yıl sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Peugeot ve Fiat birleşmesi 2019 sonunda!

Otomotiv sektörünün dev ismi Fiat ile Peugeot’un ana şirketi olan PSA, kısa birsüre önce birleşme kararı aldıklarını duyurmuştu. Yüzde 50 – 50 ortaklıkla gerçekleşecek bu birleşmenin, kademeli olarak gerçekleşeceği belirtilmişti.

İki şirketin ortaklığından doğacak yeni şirket, Hollanda borasında işlem görmeye başlayacak. Ayrıca bu şirket, dünyanın en büyük dördüncü otomotiv şirketi olma özelliğini taşıyacak.

2019 yılında bu birleşmenin resmi olarak başlayacağı açıklandı. Ancak birleşme, sanıldığı gibi kısa sürede gerçekleşmeyecek. 4 yıl içinde birleşmenin yüzde 80, 7 yıl içinde ise yüzde 100 oranında tamamlanacağı belirtiliyor.

Söz konusu birleşme sürecine iki gruptan toplamda 50 kişinin dahil olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>