Philips akıllı diş fırçası tanıttı

1

Akıllı internet nesnelerine bir yenisi de Philips cephesinden geldi. Ağız sağlığı uygulamalarına sahip elektrikli diş fırçası dünyanın ilk akıllı diş fırçası olarak kabul edilebilir. Temmuz ayında piyasaya çıkacak 200 dolar fiyat etiketine sahip diş fırçası, nesnelerin interneti alanında ürünlerin ne kadar geniş işlevsel yelpazeye sahip olacağının güzel bir örneği.

Akıllı diş fırçası olarak geçtiğimiz ay da bir diş fırçası tanıtılmış ancak bu fırça sadece ağız içinin video görüntüsünü cep telefonuna aktaran bir kameraya sahip olmaktan öte “akıllı” bir işleve sahip değildi. Philips’in Sonicare FlexCare Platinum Connected isimli yeni diş fırçası ise ağız içinin haritasını çıkarak hangi dişin daha sık, hangi dişin daha az fırçalandığını gösterebilen sensörlere sahip bir cihaz. Diş fırçası aynı zamanda kaydettiği bu verileri, kullanıcının diş doktoruna da iletebiliyor. Böylece diş kontrolleri sırasında doktor hangi bölgede sorunlarla karşılaşabileceğini daha çabuk tespit ederek muayene zamanını daha efektif kullanabiliyor.

Aynı zamanda kullanıcı da fırçanın gönderdiği uyarıları dikkate alarak ağzın hangi bölgesinde daha fazla fırçalamaya ihtiyacı olduğunu görebiliyor. İki hafta boyunca dayanan bataryaya sahip diş fırçasının seyahatlerde de kullanılması mümkün oluyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>