Pinterest ikinci çeyrekte tahminleri geçti

0

Pinterest ikinci çeyrek

Pinterest ikinci çeyrekte tahminlerin ötesine geçerek önemli bir başarı yakaladı. Kullanıcı sayısı artışında ise biraz yavaş kaldı.

Pinterest ikinci çeyrek sonuçlarını paylaştı

Pinterest, analistlerin tahminlerinin ötesine geçerek, ikinci çeyrek gelirinin 613.2 milyon dolar ve hisse başına kazanç 25 sent ile kazanç sağladığını açıkladı. Bununla birlikte şirket, aylık aktif kullanıcı büyümesinin yüzde 9 artışla 454 milyona ulaştığını bildirdi.

Şirket ayrıca, 27 Temmuz 2021 itibariyle ABD’deki aylık aktif kullanıcılarının yaklaşık yüzde 7 düştüğünü, küresel aylık aktif kullanıcılarının ise yıldan yıla yaklaşık yüzde 5 arttığını belirtti.

Pinterest, web kullanıcılarının mobil uygulamalardan gelenlere göre daha az etkileşimde bulunma ve daha az gelir elde etme eğiliminde olduğunu söyledi. İkinci çeyrekte, mobil uygulamalardaki aylık aktif kullanıcıları ABD’de ve uluslararası alanda yüzde 20’den fazla arttı.

Pinterest’te kullanıcı büyüme sorunlarına rağmen, reklam harcamalarının getirisi, ilk çeyrekte yıllık bazda yüzde 78’lik bir gelir artışına yol açtı. Pinterest ikinci çeyrekte ise gelir artışının yüzde 125 olduğunu bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>