Pinterest influencer’lar için fon başlattı

0

Pinterest influencer

Pinterest influencer’lara ödemek için yeni bir fon oluşturdu. 500 bin dolarlık fon, içerik geliştiriciler için kullanılacak.

Pinterest influencer’ları hedef alıyor

Her ne kadar etkileşim odaklı bir platform olmasa da Pinterest kullanıcı ağını genişletmeye çalışıyor. 2020 yılı Eylül ayında şirket, en yüksek profilli kullanıcıların projelerini sergilemelerini ve platformda bir takipçi kitlesi oluşturmalarını kolaylaştırmak amacıyla Story Pinlerini ve içerik oluşturucu profillerini tanıtmıştı.

Pinterest bu çabasını bir adım daha öteye taşıyor. Creator Fund’u başlatan Pinterest, bu fon ile içerik oluşturuculara ödeme yapacak. Fon ile influencer gruplarına 2021 yılı boyunca toplamda 500 bin dolarlık nakit ödeme yapılacak.

Bu fonla Pinterest, influencerları doğrudan platforma çekmeyi hedefliyor. Bu tip fon destekleri diğer sosyal medya platformlarından da gelmişti. TikTok 2020 yılında 200 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı. Snapchat’in Spotlight girişimi en popüler videoları oluşturan kullanıcılara milyonlar ödemişti. Pinterest’in bu hamlesinin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını ilerleyen süreçte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>