Pinterest kamerayla arama aracını duyurdu

0

Web üzerinde karşılaşılan fotoğrafları paylaşmaya imkan veren sosyal medya uygulaması Pinterest, internette ürün aramayı kolaylaştıracak yeni bir arama özelliği duyurdu.

Telefon kamerası ile görüntülenen bir nesnenin benzerlerini internette aramayı sağlayacak olan yeni özellik sayesinde Pinterest, mobil uygulaması üzerinden ürün satın alma işlemlerinin artmasını bekliyor. Ayrıca, bu özelliği görsel arama işlemleri için kullanmak isteyeceklerin de mobil Pinterest uygulamasına ilgi göstermesi bekleniyor.

Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden arama sekmesine basıp, kamera ile arama özelliğini açtıklarında, fotoğraf paylaşım uygulaması kameranın görüntüsü içinde tanıyabildiği objelerin bir listesini çıkaracak. Kullanıcı bu liste içinden aramasını yapmak istediği nesneyi seçerek, benzer objeleri internette arayacak ve uygulama tarafından kullanıcıya önerilecek satın alma tekliflerini de değerlendirebilecek.

Yeni görsel arama özelliği uygulamaya birkaç ay içinde adapte edilecek. Ayrıca bu yeni özellik, şirketin devreye alacağı yeniliklerden sadece biri. Pinterest yeni özellikleri de yakın tarihte duyuracak ancak görsel arama motorunun adaptasyonu, fotoğraf paylaşım uygulamasının önemli bir e-ticaret uygulamasına dönüşme planının işareti olarak kabul ediliyor. Fotoğraf paylaşma konusunda Instagram ile yarışamayacağını fark eden, sosyal medya alanında ise dev rakiplerini geçmesi mümkün görünmeyen şirketin, kendine yeni ve benzersiz bir rol çiziyor olması, yatırımcıları tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>