Pinterest kurucu ortağı Evan Sharp şirketten ayrıldı

0

Pinterest kurucu ortağı Evan Sharp

Pinterest kurucu ortağı Evan Sharp şirketten ayrıldığını açıkladı. Sharp, Apple’ın eski ürün tasarımcısının şirketine katılıyor.

Pinterest kurucu ortağı Evan Sharp’tan beklenmedik ayrılık

Pinterest, kurucu ortak Evan Sharp’ın birçok ikonik Apple ürününün tasarımcısı Jony Ive tarafından yönetilen LoveFrom’a katılmak için şirketten ayrıldığını söyledi. Sharp, Pinterest’in orijinal platformunu oluşturdu ve son on yılda hızlı büyümesini denetledi ve son olarak şirketin baş tasarım ve yaratıcı sorumlusu olarak görev yaptı.

Sharp, şirketin CEO’su olan Ben Silbermann ve 2012’de ayrılan Paul Sciarra ile birlikte çevrimiçi karalama defteri ve fotoğraf paylaşım platformunu kurdu. Şirket bir blog yazısında, danışman rolüne geçeceğini ve yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Firmanın web sitesinde “LoveFrom yaratıcı bir kolektif” denilioyr. Müşterileri arasında ev kiralama şirketi Airbnb ve İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari yer alıyor.

Ive, Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs ile yakın bir yaratıcı işbirlikçiydi. 2019’da ayrılmadan önce teknoloji devinde yirmi yıldan fazla zaman geçirdi ve Apple’ın 1990’larda neredeyse ölümden yeniden çıkmasına yardımcı olan şeker renkli iMac cihazlarının tasarımının yanı sıra iPhone’un tasarımına da öncülük etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>