Pinterest satış özelliğini geri getiriyor

0

Pinterest, kullanıcıların site içindeki paylaşımlarından para kazanmasını sağlayan yöntemi geri getiriyor. Servis daha önce, kullanıcıların paylaştıkları fotoğraflar arasına satış linkleri yerleştirmesini yasaklamıştı.

Çok sayıda kullanıcı paylaştığı moda fotoğrafları veya diğer ürün fotoğraflarının altına satış linkleri ekleyerek bu ürünlerin satışından para kazanıyordu. Ancak bu sistem aynı zamanda sitede Spam reklamların veya kırık linklerin artmasına sebep olmuştu. Pinterest ise sorunun çözümü olarak site içinden satış yapmayı yasaklamıştı.

Ancak bu karar, sitedeki paylaşımları üzerinden gelir elde eden ve çok da zengin içerik sunan, yüksek takipçi sayısına sahip kullanıcıları kızdırmıştı.

Yaklaşık bir yıl sonra servis artık Spam tespit edebilme teknolojisini geliştirdiğini öne sürerek site içinden satış yapma özelliğini yeniden açtı. Ancak bu geçen bir sene içinde müşterilerini kaybeden veya Pinterest’e ilgisini kaybeden kullanıcıların yeniden eski gelir seviyesini yakalayıp yakalayamayacağı soru işareti olarak duruyor.

Bir diğer önemli nokta da web fotoğrafları paylaşım servisinin reklam alarak para kazanabilmesi için çok sayıda kullanıcının gönüllü olarak servis içinde kaliteli içerik paylaşımının büyük önem taşıması. Bu sayede daha fazla kullanı siteye ilgi gösterirken reklamları izleyen kullanıcı sayısı da artıyor ve servis bu sayede gelir elde ediyor. Ancak site satış eylemlerini yasaklayınca, Pinterest için özel içerik üreten ve takipçileri cezbeden çok sayıda profesyonel kullanıcı da Pinterest’ten uzaklaşmıştı. Şimdi o kitlenin geri dönmesi umut ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>