Pistte elektrikli araç rekoru kırıldı!

0

elektrikli araç rekoru

İddialara göre Nürburgring pistinde, yeni bir elektrikli araç rekoru kırıldı. Tesla Model S’in, Porsche Taycan Turbo S’in rekorunu geçtiği iddia ediliyor.

Elektrikli araç rekoru 20 saniye geriledi

Dünyanın en zorlu pistleri arasında gösterilen Nürburgring pistinde, elektrikli araç rekoru 7 dakika 42 saniye ile Porsche Taycan Turbo S’in elindeydi. İddialara göre Tesla Model S, bu rekoru geçmeyi başardı.

Bu iddialar, pistte kaçak çekimler yapan Stefan Bauldauf ve Alman Auto Motor undSport Dergisi’nden geldi. Tesla Model S aracın, pistte Porsche Taycan Turbo S’in rekorunu 20 saniye geriye çekmeyi başardığı belirtildi. Ancak bu rekor için henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Elektrikli araç teknolojisinde yaşanan gelişmelerle, bu araçların performansında önemli bir artış da görülüyor. Ayrıca Robarace isimli elektrikli araçlara özel yeni yarışlar da düzenleniyor.

Gelecek yıllarda araç yarışlarının tamamen elektrikli araçlarla yapılması pek de şaşırtıcı olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>