Pizza Bitcoinleri nerede?

0

Pizza Bitcoinleri

Bitcoinin tarihine baktığımızda en ilgi çeken olaylardan biri de 10 bin BTC’ne alınan pizza diyebiliriz. Peki bu pizza Bitcoinleri şu an nerede?

Pizza Bitcoinleri hangi cüzdanda?

İlk yıllarında çok az kişi tarafından bilinen ve piyasa değeri çok düşük olan Bitcoinin, günümüzde bu denli bir etki yaratacağını düşünmek elbette çok güçtü. Bu nedenle yıllar öncesin Bitcoin ile çok ilginç alışverişler yapıldığını görüyoruz.

Bu alışverişlerden en çok dikkat çekeni se 22 Mayıs 2010’da Laszlo Hanyecz tarafından belgelenen ve 10 BTC karşılığında ödenen 2 pizza siparişi diyebiliriz. Bitcoin’in kazandığı değerle birlikte artık yer  yıl 22 Mayıs ‘Bitcoin Pizza Günü’ olarak kutlanıyor.

Coinfirm’in kurucu ortağı Grant Blaisdell, bu Bitcoinlerin günümüzdeki durumu hakkında konuştu. Blaisdell, yılların geçtikçe fonların da birçok adrese taşındığını söylüyor. Bu 10 bin Bitcoinin yüzde 5.79’luk kısmına denk gelen 579 Bitcoinin piyasadaki en büyük 12. Bitcoin cüzdanında bulunduğunu söylüyor. Cüzdan sahibinin başka yerlerden de Bitcoin biriktirdiğini söyleyen Blaisdell, cüzdanın değerinin şu anda 500 milyon dolar seviyesinde olduğunu belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>