Pizza robotu için patent alındı

0

Pizza robotu

Little Caesars, pizza robotu patentini alarak fast food endüstrisinde otomatikleşmeye geçiş için öneli bir adım attı. Pizza robotu, malzemeleri kullanarak pizzayı yapabiliyor ve fırına verebiliyor.

Pizza robotu: Little Caesars

Pizza üretimide otomatikleşme çalışmaları genel olarak 3D yazıcı sektörü üzerinde yoğunlaşmış durumda. Ancak Little Caesars farklı bir çalışmaya imza atarak pizza yapabilen robot patenti aldı. Robot temel olarak bir robot koldan farksız çalışıyor. Eklemeli bir yapıya sahip olan robot, hamur tepsisini kaldırıp hareket ettirebiliyor ve fırına yerleştirebiliyor. Sos, peynir gibi malzemeleri pizzaya ekleyebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde benzer bir çalışmayla hamburger yapabilen Flippy isimli robot restoranda işe başlamıştı.

Fast Food endüstristindeki bu hızlı otomatikleşme, birçok çalışan için istihdam konusunda tehlike oluşturuyor. Ancak fast food sektörüne üretim hattı eklenmesi ile daha hızlı ve hatasız şekilde siparişlerin hazırlanmasının önü açılıyor. İşe başlaması yaklaşık yıl süren Flippy robotun ardından Little Caesars tarafından patentlenen robotun ne zaman işe başlayacağı merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>