Planet of the Apps geliyor

0

Apple’ın bir tv programı hazırlayacağı söylentisi uzun zamandır gündemdeydi, öncelikle müzik dünyasını anlatan bir şov olacağı söylenen TV programı Apple’ın stream kanallarından izlenebilecekti. Şimdi ise TV programının detayları netleşti. Apple, Maymunlar Gezgeni (Planet of the Apes) filminden esinlenerek isimlendirdiği Planet of the Apps (Uygulamalar Gezegeni) isimli bir reality show’u hayata geçirecek.

Uygulamaların ve uygulama geliştiricilerin öyküleri üzerine röportajlar, başarı hikayeleri ve case study’lerin yer alacağı programda hangi uygulamaların konu edileceği ise kısa süre sonra netleşecek. Programa katılmak isteyen uygulama geliştiricileri 26 Ağustos’a kadar başvuru yapmak zorundalar. Apple daha sonra başvurular arasından seçim yapacak ve seçilen geliştirici ile röportajlar yapılacak, çalışma ortamında çekimler yapılacak, geliştirdiği uygulama tanıtılacak ve deneyimleri anlatması sağlanacak.

TV programı, The Biggest Loser ve Master Chef’in de yapımcısı olan yapım şirketi Prospect Productions ile ortak olarak hazırlanacak. Tüm seri tamamen uygulamalara ve geliştiricilere odaklanacak ve 100 bölümden oluşacak. Elbette her bölümde yeni bir uygulama ve geliştiricisi konu edilecek.

Programa seçilen geliştiricilerin 2016 ve 2017’de Los Angeles’daki çekimlere katılması da gerekecek. Katılımcılar aynı zamanda dünyadaki en önemli yazılım geliştiricilerle buluşacak ve onlardan destek alma şansı bulacak. Ayrıca uygulamaları için 10 milyon dolara kadar fon bulabilecekleri yatırımcılarla buluşacaklar. Uygulamaları da AppStore’da özel bir kategoride yer alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>