Platin Bilişim, veri güvenliğinin önemini anlattı

0

Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı
Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı

Veri koruma, iş sürekliliği, arşivleme ve güvenlik gibi konularda sunduğu hizmet ve çözümlerle BT piyasasında haklı bir şöhret yakalayan Platin Bilişim, Antalya’da düzenlenen IDC CIO Summit etkinliğine katıldı.

IDC Türkiye tarafından düzenlenen ve 100’ün üzerinde bilgi işlem direktörünü (CIO) biraraya getiren etkinlikte Platin Bilişim, yüksek performanslı yeni nesil güvenlik zekası çözümü Qradar’a ilişkin geliştirdiği QRTime ürününü tanıttı.

Kısa bir süre önce ABD – Las Vegas’ta düzenlenen IBM Interconnect 2015 etkinliğine de katılarak QRTime ürününü globalde tanıtma fırsatı yakaladıklarını belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, IDC Türkiye’nin CIO Summit etkinliğine de katılmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Bu etkinlikte hem networking imkanı bulduklarını hem de Qradar için geliştirilen QRTime ürününü CIO’lara daha iyi tanıtma fırsatı yakaladıklarını ifade eden Bamyacı, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Platin Bilişim olarak, kurumların ihtiyaçları ve regülasyon şartları çerçevesinde ürünler geliştirmeye ve Türk BT pazarına katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede geliştirdiğimiz Platin QRTime ile birlikte 5651’e tam uyumlu çalışan bir altyapının kolayca kurulabilmesini sağlıyoruz. IBM’in alanında lider ürünü Qradar’la uyumlu çalışan QrTime ile müşterilerimiz, hem küresel olarak kendini ispatlamış bir ürünü kullanma imkanı buluyorlar, hem de lokal regülasyonlara uyum sağlıyorlar. Çalıştır-bırak mimarisine sahip QRTime sayesinde kurumlar loglama işlemlerini çok daha kolay gerçekleştirebiliyorlar. Dakikalık veya günlük damgalama sayesinde tüm loglar kolayca takip edilebiliyor. Damga Kontrolü sayesinde kullanıcılar belirli tarih aralığındaki kayıtları orijinal log dosyası ile karşılaştırabiliyorlar. Sistem tüm bu işlemleri dilenen periyotlar içerisinde otomatik olarak yapıp hata kontrolü gerçekleştirebiliyor.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>