Techinside Google News
Techinside Google News

Play Music kullanıcıları reklamlardan şikayetçi

YouTube Music’e yönlendirilen Play Music kullanıcıları reklamlardan şikayetçi. Google’ın reklam politikasını değiştirmesi gerekebilir.

Varsayılan uygulama olarak YouTube Music’e yönlendirilen Play Music kullanıcıları reklamlardan şikayetçi. Google’ın reklam politikasını değiştirmesi gerekebilir.

Play Music kullanıcıları kendi kütüphanelerinde de reklamla karşılaşıyor

Google bir süre önce Play Music uygulamasını kullanımdan kaldıracağını duyurmuştu. Kullanıcılara yapılan bilgilendirmede, Play Music kullanıcılarının aboneliklerinin Play Store kredisine dönüştürüleceği açıklanmıştı. Bununla birlikte Google, çevrimiçi müzik alanında kendi içinde iki uygulama kullanmak yerine Play Music kullanıcılarını artık YouTube Music’e yönlendirmeye başlamıştı.

- Advertisement -

Play Music kullanıcılarının çalma listelerini YouTube Music’e aktaran şirket, reklam politikasıyla eleştiri almaya başladı. Varsayılan müzik oynatıcısı artık YouTube Music seçilen kullanıcılar, kendi kütüphanelerinden müzik oynattıklarında bile şarkı arlarında reklamlarla karşılaşıyor. Bu da kullanıcıları bir hayli rahatsız etmiş durumda.

Play Music’i kademeli olarak servis dışı bırakmaya başlayan Google, şimdilik geçici bir çözüm bulmuş durumda. Ancak Google’ın aldığı tepkiler nedeniyle bu konuda reklam politikasını değiştirmesi gerekecek gibi görünüyor. Play Music kullanıcılarının da YouTube Music’e yönlendirilmesiyle Google’ın önümüzdeki günlerde önemli bir kullanıcı kitlesi kazanması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir