Play Store bireysel kredi uygulamalarını kaldırdı

0

Google, yasal olan bireysel kredi uygulamalarını Play Store’dan kaldırdı. Bu karar sonrasında Apple’dan bir hamle gelip gelmeyeceği şimdiden merak ediliyor.

Bireysel kredi uygulamaları neden kaldırıldı?

Bankacılık ve finans işlemleri beraberinde birçok kolaylığı getirse de bununla birlikte dolandırıcılık faaliyetleri de önemli ölçüde artıyor. Bu nedenle teknoloji şirketleri ve yayıncıları, güvenilir olmayan uygulamalar ve hizmetler için yaptırımlar yapabiliyor.

Google, Play Store’da yer alan ve yasal olarak faaliyet gösteren bazı kredi uygulamalarına yönelik yeni bir inceleme yaptı. Bu inceleme sonrasında bazı uygulamalar, uygulama mağazasından kaldırıldı. Google tarafından yapılan açıklamada, gerekçe olarak aldatıcı ve zararlı terimlerin yer almasının, bu kararda etkili olduğu belirtildi.

Uygulama sahipleri tarafından bu karar tepki toplamış olsa da Google geri adım atmayacak gibi görünüyor. Benzer bir hamlenin App Store için Apple’dan da gelip gelmeyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>