Play Store koronavirüs önlemi aldı

0

Play Store koronavirüs

Google Play Store koronavirüs için önlem alan platformlar arasında yer aldı. Play Store, koronavirüs ile ilgili aramalar için gizlilik uygulamaya başladı.

Play Store koronavirüs aramalarını gizliyor

Tüm dünyada büyük bir tehdit oluşturan koronavirüs yayılmaya devam ediyor. şimdiye dek 95 binden fazla kişide görülen ve 3 binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs teknoloji dünyasını da doğrudan etkiliyor.

Birçok teknoloji platformu, koronavirüsle ilgili yanlış bilgi yayılmasını önlemek için yeni tedbirler alıyor. Play Store da tedbir alan bu platformlar arasında katıldı. Google Play Store, yaptığı yenilikle koronavirüs ile ilgili aramaları gizlemeye başladı. Böylelikle kullanıcılar mağazada koronavirüs araması yaptıklarında herhangi bir sonuç görüntüleyemiyor.

Play Store’un kullanıcılara yanlış bir bilgi vermemek için bu tip bir gizliliğe gittiği belirtiliyor. Resmi bir açıklamaya yapılmayan yeni gizliliğin, 3 Mart itibariyle uygulanmaya başladığı tespit edildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>