Play Store ücretsiz film yayınlayacak

0

Play Store ücretsiz film

Google Play Store ücretsiz film yayınlamaya hazırlanıyor. Yüzlerce filmin ücretsiz bir şekilde yayınlanacağı ancak reklamlı olacağı belirtiliyor.

Play Store ücretsiz film yayınlamak için hazırlanıyor

Google, Play Filmler’de yer alan filmler için yeni bir planlama yapıyor. Google, bu filmlerin Play Store’da yayınlanması için girişimde bulunacak.

Dünya genelinde yayılan koronavirüs salgınıyla başlayan ‘evde kal’ hareketi, teknoloji şirketlerinin yeni stratejiler uygulamasına neden oluyor. Google da bu nedenle strateji değişikliğine giden şirketler arasında yer alıyor.

Google’ın yeni aldığı kararla Play Filmler’De yer alan ücretli filmlerin birçoğunun ücretsiz bir şekilde yayınlanmasına karar verildi. Google’ın bu filmler için herhangi bir ücret talebinde bulunmayacağı ancak filmleri ücretli bir şekilde yayınlayacağı belirtiliyor.

Ayrıca Play Filmler’deki filmlerin, Play Store’dan da ücretsiz şekilde ulaşılabilir olacağı açıklandı. Google bu stratejisiyle, ‘evde kal’ hareketine destek sağlamış olacak. Ayrıca kullanıcıların Netflix ve YouTube ile sınırlı kalmaması da hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>