Play Store uygulama karşılaştırma özelliğine kavuşacak

0

Play Store uygulama

Play Store uygulama karşılaştırma özelliğiyle kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. Bu özellikle kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun programı indirebilecek.

Play Store uygulama karşılaştırma özelliğini test ediyor

Uygulamalar hayatımıza büyük kolaylık katsa da uygulama mağazalarında çok fazla sayıda uygulama bulunuyor. Bu da aslında hangi uygulamanın ihtiyacımızı tam anlamıyla karşılayabileceği konusunda kararsızlık meydana getiriyor.

Play Store, kullanıcılara bir uygulamayı indirmeden benzer diğer uygulamalarla kıyaslama yapmayı sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Testlerine devam eden bu özellik, Android Police tarafından paylaşılan bilgilere göre ‘Uygulama Karşılaştır’ seçeneği ile kullanıcılara sunulacak. Bu özellik üzerinden uygulamalar indirme sayısı, kullanım kolaylığı, görsel kalite, derecelendirme ve çevrimdışı oynatma gibi farklı parametreler üzerinden karşılaştırılacak.

Bu farklı parametreler üzerinden karşılaştırma yapan kullanıcılar, hangi uygulamayı indirmeleri konusunda daha doğru bir karar verebilecekler. Şu anda test aşamasında olan özellik, ücretli uygulama indirmek isteyen kullanıcılar için çok büyük bir rehber olacak. Ayrıca bu özelliğin Play Store’a gelip gelmeyeceği de şu an için kesin değil.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>