Play Store ve App Store indirme sayıları açıklandı

0

Play Store ve App Store indirme sayıları

Son yıllarda dijitale olan talepteki artış, Play Store ve App Store’u olumlu etkiledi. Üçüncü çeyrekteki Play Store ve App Store indirme sayıları açıklandı.

Play Store ve App Store indirme sayıları | 3. çeyrek 2020

Birçok şirket için 2020 yılı zorlu geçerken, teknoloji şirketleri bu dönemi kısmen daha hafif bir şekilde atlatıyor. Hatta Google ve Apple gibi dev şirketler, büyümelerini sürdürüyor.

2020 yılını başarılı geçiren şirketlerin başında hiç şüphesiz Google geliyor. Uyguladığı başarılı mağaza indirimleri sayesinde Google, Apple’ı üçe katlamayı başardı. Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Play Store 28,2 milyar, App Sotre ise 8,2 milyar indirme sınırında kaldı. 2020 yılı genelinde ise Play Store’daki indirme 80,6 milyar iken, App Store’da bu 26,6 milyarda kaldı.

Play Store’un indirme sayılarında bu denli başarılı olmasının arkasındaki ana neden ise yaklaşık 2,7 milyon uygulamaya ev sahipliği yapması. Hatta Play Store’daki uygulama sayısı geçen yıla göre yüzde 5,85 oranında artmış durunda. İndirme sayılarında ise Play Store geçen yıla göre yüzde 30,3 büyürken, App Store yalnızca yüzde 2,5 seviyelerinde kaldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>