PlayStation üretimi ne kadar sürüyor?

0

PlayStation üretimi

Oyun dünyasının en büyüklerinden Sony, PlayStation ile bu alanda lider konumunda. Üretim hattına yatırımlar da yapan Sony, PlayStation üretimi konusunda da sürekli iyileştirmeler yapıyor.

30 saniyede PlayStation üretimi

Sony PlayStation 5 ile oyun sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte oyun konsolu üretiminde de yapılan iyileştirmelerle hem üretim hızı artırılıp hem de verimlilik artışı sağlanmaya çalışıyor.

Oyun konsollarının yanı sıra üretim tesisine yönelik yatırımlarına da devam eden Sony, üretim hızını bir hayli artırmış durumda. Tweak Twon tarafından aktarılan bilgilere göre, Sony 30 saniye gibi çok kısa bir sürede PlayStation 4 üretimi yapabiliyor. Yani Sony’nin üretim tesisi, 1 dakikada 2 adet PlayStation 4 üretecek kapasiteye sahip.

Mitsubishi’nin robotlarının kullanıldığı üretim tesisinde, 30 metre uzunluğundaki seri üretim hattında 32 robot görev alıyor. Neredeyse tamamen robotlarla yapılan üretimde, sadece 4 kişi görev alıyor. İşçilerin üretim hattındaki görevi ise paketleme ve bitmeyen ürünleri destekleme üzerine kurulu.

Sony’nin önümüzdeki günlerde piyasada olan PlayStation 5’in ise üretim süresinin ne kadar olacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>