Playstation VR satışları ne durumda?

0

playstation VR satışları

2016 yılında piyasaya çıkan Playstation VR, kullanıcı kitlesini büyütmeye devam ediyor. Sony, Playstation VR satışları hakkında yeni verileri yayınladı.

Playstation VR satışları 3 milyona ulaştı

Oyun sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Sony, 2016 yılında çıkardığı Playstation VR ile önemli bir yeniliğe imza atmıştı. Playstation ile entegre bir şekilde çalışan bu VR gözlüğü, oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunuyor. Bu alanda rakiplerinin çok ilerisinde olan Playstation VR, 2018 yılında şimdiye kadar 1 milyon adet satış gerçekleştirdi. Böylelikle toplam satış adedi 3 milyona ulaştı.

VR oyun sektörü için bu satış rakamlarını başarılı olarak nitelendirebiliriz. Ancak 80 milyondan fazla Playstation 4 satıldığını hesaba kattığımızda, yuncuların yaklaşık yüzde 4’lük kısmı Playstation VR kullanıyor.

Sana gerçeklik oyunları hakkındaki verileri de paylaşan Sony, Temmuz ayı itibariyle 21.9 milyon adet sanal gerçeklik oyunu sattığını açıkladı. Bu oyunlar arasında ilk 3’te ise The Elder Scrolls V: Skyrim VR, PlayStation VR, WorldsRec Room yer aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>