PlayStationVue hizmeti sona eriyor

0

Sony PlayStationVue hizmeti için yeni bir karar aldı. Artık TV sektörüne yönelik sunulan PlayStationVue hizmeti sonlandırılacak.

PlayStationVue hizmeti neden sona eriyor?

Oyun sektöründe çok başarılı bir yol izleyen Sony, 2015 yılında PlayStationVue girişimini başlatmıştı. Bu girişimle Sony, abonelerine özel olarak TV ve video erişim hizmeti sunmaktaydı. Bu hizmetle bir nevi çevrimiçi yayıncılığa yönelik önemli bir adım atılmıştı.

Sony yöneticisi John Kodera, PlayStationVue’nun geleceği hakkında konuştu. Kodera, 30 Ocak 2020 tarihi itibariyle PlayStationVue hizmetinin sonlanacağını duyurdu. Kodera’ya göre çevrimiçi yayıncılık sektöründeki artan rekabet, şirketin PlayStationVue’ya olan eğiliminin artmasını gerektiriyor. Bu da Sony’nin oyun sektöründekini ilgisini dağıtıyor. Bu nedenle Sony oyun sektörüne ağırlık vermek için PlayStationVue projesini iptal ediyor.

Kodera, bugüne kadar PlayStationVue’ya destek veren tüm müşterilerine teşekkür ettiklerini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>