Plume girişimi SoftBank’tan yatırım aldı

0

Plume girişimi SoftBank

Plume girişimi SoftBank’tan 300 milyon dolar yatırım topladı. Ayrıca Plume 1.5 milyar dolarlık anlaşmayla halka açıldı.

Plume girişimi SoftBank tarafından destekleniyor

WiFi deneyimini iyileştiren bir girişim olan Plume, çoğunlukla SoftBank Quantum bilgisayar üreticisi Rigetti’den 300 milyon dolar topladı ve 1.5 milyar dolarlık SPAC anlaşmasıyla halka açıldı.

Silikon Vadisi merkezli girişim Plume, SoftBank Group Corp Vision Fund’dan 300 milyon dolar topladığını ve şu anda 2.6 milyar dolar değerinde olduğunu duyurdu. En son finansman turu, Plume’un 270 milyon dolar toplamasından sadece sekiz ay sonra geldi. O zamandan beri girişim, değerini ikiye katladı.

Bu dönemde Plume, teknolojisini dünya çapında 22 milyon kullanıcıyla ABD’ye genişletti, kurucu ortak ve İcra Kurulu Başkanı Fahri Diner’ı ekledi. Şirket, Plume platformunda telefonlardan dizüstü bilgisayarlara, fitness bisikletlerine ve akıllı ampullere kadar yaklaşık 1.2 milyar gadget’ın bulunduğunu söyledi.

Diner bir telefon görüşmesinde SoftBank’ın büyük mobil ve telekomünikasyon işi hakkında ve hala parası varken neden paralarını aldığını söyledi.

SoftBank, Diner’ın 300 milyon dolarlık yatırımın yüzde 90’ına katkıda bulunduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>