Podcast Addict uygulaması kaldırıldı

0

Podcast Addict uygulaması

Podcast Addict uygulaması Play Store’dan kaldırıldı. Podcast Addict’in koronavirüs ile ilgili bir programı listelemesi, Google’ı harekete geçirdi.

Podcast Addict uygulaması Play Store’da yok

Koronavirüs hakkında yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek için birçok teknoloji devi önlemler aldı. Alınan önlemlerle şirketler, çok katı bir strateji izliyor ve tolerans tanımıyor.

Google Play Store da bu konudaki denetimlerini çok sıklaştırmıştı. Hatta resmi sağlık kuruluşları dışında hiçbir geliştiricinin Play Store’da koronavirüsle iligli uygulama koyamayacağı belirtilmişti.

Bununla birlikte, farklı uygulamalar içerisinde de koronavirüsle ilgili paylaşımların yapılmasının önüne geçiliyordu. Uygulama mağazasında milyonlarca kez indirilen Podcast Addict ise geçtiğimiz günlerde koronavirüsle ilgili bir poadcast yayınına izin vermişti. Bu yayın sonrasında ise uygulama, Play Store’dan kaldırıldı.

Ancak Google sözcüsü bu konuda yanlışlık yaptıklarını hemen harekete geçtiklerini paylaştı. Bu açıklamanın ardından, 10 milyon kullanıcısı olan uygulama, mağazaya yeniden geldi. Uygulamanın, Google’ın fazla temkinli bir şekilde yaklaşım göstermesinden dolayı kontrol amaçlı kaldırıldığı belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>