Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni bir podcast platformu: Poddy!

Türkiye'de geliştirilen ve Amerika pazarına giriş yapmayı hedefleyen sosyal podcast uygulaması Poddy podcast içeriği üretenlerin dinleyicileriyle etkileşime geçebilmesini sağlıyor

Sosyal podcast uygulaması Poddy’nin kurucu ortağı Cüneyt Göktürk ile uygulamanın sunduğu olanakları ve hedeflerini konuşurken, Türkiye’deki girişimler için yatırım sürecini ve yatırımcıların bakış açısını da mercek altına aldık.

- Advertisement -

Cüneyt Göktürk, Poddy’nin bir yıl süren araştırma ve test çalışmaları sonucu piyasaya sürüldüğünü ve şimdi Amerika pazarına odaklandıklarını söylüyor. Amerika pazarına giriş yapmayı planlayan Poddy, melek yatırımcılar ve yatırım şirketlerinin desteğiyle hızlı bir büyüme öngörüyor.

Poddy’nin hikayesi

Poddy

Poddy, podcast dinleyicilerine seslerini duyurabilme ve podcast içeriği üretenlerin dinleyicileriyle etkileşime geçebilmesini sağlama fikri ile iki Türk girişimci Cüneyt Göktürk (CEO, Founder) ve Erman Darıcı (CMO, Co-Founder) tarafından Londra merkezli olarak Ağustos 2022’de hayata geçirildi.

Poddy’nin içindeki Radyo Podyy kanalında, ünlü şarkıcılar, popülerleşen şarkılarının hikayelerini paylaşıyor. Ünlü isimler arasında Simge, Gülben Ergen, Gökhan Türkmen, Sinan Akçıl, Aydilge, Ece Seçkin, Emre Aydın, Deeperise ve Furkan Başıaçık, Güliz Ayla, Bora Duran, Seçil Gür, Mert Yenihayat, Zen G, Ahmet Çaplı, Alize, Aybüke Albere, Bora Gencer, Damla Durakçay, Ebrar Mashar, Erkin Arslan, GLS, Gökhan Kunt, Sevtap Ünal, Seçkin Türk, Pınar Soykan, Ozan Ünlü, Murat Güneş, Hande Plak, Billur Koyuncu, Melis Uzunarslan, Merve Akıncı, Pote, Ceren Gündoğdu  gibi sanatçılar yer alıyor. Deniz Dülgeroğlu, İbrahim Selim, Oya Doğan, Yasemin Şefik gibi isimler hem podcast yayınlıyor hem de içerik paylaşımı yapıyor.

Poddy uygulamasını iOS ve Android telefonlar için buradan yükleyip deneyebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir