Pokemon GO 100 milyon download’a ulaştı

0

Mobil dünyanın yeni fenomeni ve bir pazarlama başarısı olarak görülen arttırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, 100 milyon indirme sayısına ulaştı. Oyun Temmuz’un ikinci yarısında sadece 25 milyon kişiye ulaşmıştı.

Google destekli olarak piyasaya çıkan oyun aynı zamanda dünya çapında sayısız kafe, market ve benzeri işletmeler için müşteri çekmenin yeni yolu olarak görülüyor. Uygulama reklam göstermenin yanı sıra, Pokemon avlamak isteyen oyuncuları kendi mekanlarına çekmek isteyen işletmeler de ücret ödeyerek mekanlarında çok sayıda Pokemon çıkmasını sağlayabiliyorlar. Tüm bu kaynaklar oyunun günde 10 milyon dolar seviyesinde gelir elde etmesini sağlıyor.

Oyun aynı zamanda başka geliştiriciler için de örnek olmuş durumda. Kitleleri harekete geçirebilecek, eğlenceli uygulamalar geliştirmek isteyenler oyunu örnek alıyorlar veya daha gelişmiş türevlerini ortaya çıkarmak için çalışıyorlar. Ayrıca şimdiden, arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olacak Harry Potter GO oyunu geliştirmek için de çalışmalar başlamış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>