Pokemon Go oyuncularını soydular

1

Dijital dünyadaki en büyük arttırılmış gerçeklik denemesi haline dönüşen Pokemon Go oyunu, milyonlarca oyun severin Pokemon yakalamak umuduyla şehir sokaklarında dolaşmasıyla sonuçlansa da bazı noktalarda üzücü olayların yaşanmasına da yol açtığı dikkatlerden kaçmıyor.

Missouri Polis Departmanı’nın açıklamasına göre, şehirde silahlı bir çete, Oyun sever genç çocukları tuzağa düşürüp soymak için yeni Pokemon oyununu kullandılar. Çete, oyunu kullanarak, şehrin karanlık, tekinsiz arka sokaklarında Pokemon olduğunu bildirerek çevredeki oyun severleri bu mekanlara çekmeyi başardılar. Ardından silah tehdidiyle oyuncuların üzerinde ne  var ne yoksa soydular ve kaçmayı başardılar. Şehirde şimdiye dek 4 genç bu şekilde soyulduğunu rapor ederken, polis henüz çeteyi yakalayabilmiş değil. Polisin oyun severlere, bilmediğiniz, karanlık, şüpheli lokasyonlara girmemeleri konusunda uyarı yapması da dikkatlerden kaçmıyor.

Wyoming’te ise bir çocuğun nehirde cansız bedeni bulundu ve yapılan soruşturmada çocuğun boğulmadan önce Pokemon Go oyunu oynadığı ve nehrin yakınındaki bir Pokemon’u yakalamaya çalışıyor olduğu ortaya çıktı.

Şimdilik, sanal gerçeklik veya arttırılmış gerçeklik konusunda teknoloji dünyasını en çok endişelendiren detay, bu gerçekliklerin içindeyken insanların çevreyle etkileşim yeteneklerinin kısıtlanması nedeniyle yaralanma veya ölüm vakalarının meydana gelmesiydi ki, bu korkuların gerçek olduğu anlaşılıyor. Pokemon oyunu hakkında büyük tartışmaların çok yakında teknoloji dünyasının profesyonelleri arasında gündemin ilk maddesi olması bekleniyor.

Yorumlar

  1. Roket takımıdır

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>