Pokemon oyunları Facebook Gaming’de yer alacak

0

Pokemon oyunları Facebook

Nintendo konsolları ile hayatımıza giren Pokemon oyunları Facebook Gaming’de de yer alacak. Böylelikle Facebook, oyun sektöründeki girişimlerine bir yenisini eklemiş olacak.

Pokemon oyunları Facebook platformunda

Son yıllarda gelir anlamında en büyük yükseliş oyun sektöründe gerçekleşiyor. Hem oyun geliştiriciler hem de oyun hizmeti sağlayıcılar gelirlerini katlayarak artırmaya devam ediyor. Bu nedenle birçok teknoloji devi de oyun sektörüne yönelik hamleler yapmaya çalışıyor.

Facebook’un oyun platformu olan Facebook Gaming, bir oyunu daha bünyesine katarak stratejisini genişletti.

Yapılan anlaşmayla Pokemon Tower Battle platformda küresel erişime açıldı. Bir diğer oyun olan Pokemon Medallion Battle ise Asya ve Pasifik bölgelerinde kullanıma sunuldu. Bu yıl itibariyle en az iki oyunun daha platforma katılması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>