Poly, AR ve VR için ücretsiz kütüphane sunuyor

0

Poly

Poly kütüphanesi, artırılmış ve sanal gerçeklik alanındaki geliştiriciler için oldukça kolaylık sağlayacak bir uygulama. Geliştiriciler, tasarımlarında kullanmak istedikleri nesneleri kütüphane üzerindeki binlerce 3D nesne modeli arasından ücretsiz bir şekilde seçebilecek.

Poly sayesinde zaman kaybına son

Bir sanal gerçeklik uygulaması yapabilmek oldukça zorlu bir çalışma süreci gerektiriyor. Sadece bir nesneyi tanımlamak bile onlarca saat alabiliyor. Google bu sorunun çözümüne bir adım attı ve işleri daha basit hale getirdi. Sadece artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları için 3D nesnelerin bir kütüphanesi olan Poly’ı tanıttı.

Tamamen ücretsiz olan bu çevrimiçi platforma girebilir ve kullanmak istediğiniz bir nesneyi seçebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz nesne, kullanmak istediğinizden biraz farklıysa üzerinde oynamalar yapabilir ve kendi nesnenizi kütüphaneye yükleyebilirsiniz. Nesnenin değiştirilmiş bir sürümünü yüklediğinizde, platform orijinal yaratıcıya otomatik olarak kredi verir.

Tüm geliştiriciler için evrensel bir platform olma görevini üstlenen kütüphane, geliştiriciler nesneler ile saatlerini harcamasının önüne geçecek. Böylelikle tasarım ile sınırlı kalmayıp, kurgu üzerinde çalışarak daha yaratıcı çalışmalara imza atılabilecek.

Aşağıdaki video ile kütüphane hakkında daha fazla ayrıntıyı öğrenebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=utrMljN0D9M]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>