Porsche 3D baskı ile koltuk geliştiriyor

0

Porsche 3D baskı

Porsche 3D baskı çalışmaları ile otomotiv endüstrisinde yeni bir dönemi başlatacak. 3D baskı teknolojisi, araç tasarımında önemli bir paya sahip olacak.

Porsche 3D baskı kullanmaya başlıyor

3D baskı, son yıllarda otomotiv sektörünün en önemli yardımcıları arasında yer alıyor. Alman spor otomobil üreticisi Porsche, araç tasarım süreçlerinde ileri teknoloji kullanıyor.

Günümüzde tekerlekten fren kalipleri üretimine kadar birçok alanda 3D baskı teknolojisi kullanılabiliyor. Almanya merkezli spor otomobil üreticisi Porsche da üretim sürecinde 3D baskı kullanmaya başlıyor. Porsche, kova koltuğu isimli yeni koltuk tasarımında 3D baskı teknolojisini kullanacak. Böylelikle Porsche, çıkaracağı yeni model araçlarında bu koltukla fütüristik bir çalışmaya imza atmak istiyor.

Ayrıca 3D baskılı koltuk üretiminde müşteriler 3 farklı sertlik seçeneği arasından seçim yapabilecek. Böylelikle araçların koltukları, her müşteri için ayrı sertlik derecesinde üretilmiş olacak. Porsche, insan ve araç arasındaki en önemli arayüz olan koltuklarda özelleştirmeler yaparak, kullanıcı konforunu artırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>