Porsche elektrikli araç şarj istasyonu açtı

0

elektrikli araç şarj istasyonu

Avrupa’nın en güçlü elektrikli araç şarj istasyonu Porsche tarafından açıldı. Yeni istasyon, Porsche’un Taycan modelini genişletmesinde önemli rol oynayacak.

Avrupa’nın en güçlü elektrikli araç şarj istasyonu

Elektrikli otomobil sektöründe Taycan modeliyle yeni bir trend oluşturan Porsche, şarj istasyonu çalışmalarına da devam ediyor. Porsche bu amaçla, Avrupa’nın en büyüğü olarak lanse edilen bir elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu.

Almanya’nın Leipzig şehrinde kurulan bu istasyonda 350 kW gücünde şarj üniteleri bulunuyor. İstasyonun toplam gücün ise 7 MW olduğu belirtiliyor. Üstelik 7 MW’lık bu gücün tamamen yenilenebilir kaynaklarla sağlandığı belirtiliyor.

Porsche’un elektrikli spor otomobili Taycan’ın 350 kW’lık istasyonlara ihtiyaç duyması, bu araç sahiplerini şarj konusunda zor durumda bırakabiliyor. Porsche, yeni istasyonlarla birlikte, bu ihtiyacı karşılamayı planlıyor.

Küçük bir dinlenme tesisi olarak da hizmet eden bu istasyonlarda küçük araba müzesi ve dükkanları ile insanların vakit geçirmesini de sağlıyor. Üstelik gelmeden önce istasyondan şarj için randevu alınabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>