Porsche elektrikli araç yarışlarına katılıyor

0

Motor sporlarının en güçlü takımlarından Porsche, Formula E olarak bilinen, elektrikli otomobil yarışlarına katılacağını duyurdu.

2019’daki yarışlarda yer alacak olan Porsche takımının duyurusu, kısa süre önce Alman üreticisi Mercedes-Benz’in de Formula E’ya katılacağını duyurmasından sonra gerçekleşti. Porsche takımı ayrıca Formula E’ye odaklanmak için otomobillerin 24 saat boyunca yarıştığı LeMan yarışlarından çekileceğini de açıkladı. Böylece, otomobil üreticilerinin elektrikli otomobillerini geliştirmeyi ve bu alanda isim yapmayı, diğer konulardan daha üstün tuttuğu da tekrar belgelenmiş oldu.

Audi de Ekim ayında yaptığı bir duyuru ile LeMan’dan çekilerek Formula E’ye katılacağını açıklamıştı. Audi aynı zamanda Porsche ile birlikte Volkswagen gruba bağlı. Bu nedenle Volkswagen grubunun otomobil yarışlarında markalarını elektrikli motorlarla temsil etme kararında olduğu da dikkat çekiyor. Ayrıca, sadece elektrikli motorlara sahip araçlarla yarışmanın Volkswagen’in çevreyi kirleten dizel motorlar konusundaki ölçüm hilesi skandalıyla kaybettiği prestiji yeniden kazanma çabası olarak yorumlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>