Porsche elektrikli bisikletlerini tanıttı

0

Porsche elektrikli bisiklet

Porsche elektrikli bisikletleri Sport ve Cross’u tanıttı. Bu iki yeni model, şehir içi ulaşımda kullanıcılara büyük kolaylıklar sunacak.

Porsche elektrikli bisikletleri görücüye çıktı

Aslında spor araç sektöründeki başarısıyla bildiğimiz Porsche, elektrikli bisiklet sektörüne de giriş yapmıştı. Porsche, elektrikli bisikletleri ile şehir içi ulaşımı eğlenceli ve kolay bir hale getirmek istiyor.

Bu kapsamda Porsche tarafından iki yeni modelin tanıtımı yapıldı. Sport isimli modele baktığımızda, karbon fiber gövdeye sahip olduğunu görüyoruz. 25 km/s hıza ulaşabilen Sport modeli, bu sayede Avrupa Birliği yasalarına da uyum sağlıyor. Yani şehirlerde kullanımı için herhangi bir yasal engel bulunmuyor.

Cross isimli modele baktığımızda ise tıpkı Sport modeli gibi Shimano EP8 motoru bulunduğunu görüyoruz. Bununla birlikte Cross modeliyle tasarımıyla da daha çok dağcılık tutkunlarına yönelik tasarlanmış bulunuyor.

Her iki model için Porsche tarafından fiyatlandırma da açıklandı. Sport modelinin fiyatı 10 bin 700 dolar, Cross modelinin ise 8 bin 550 dolar olarak duyuruldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>