Porsche elektrikli ve hibrid araçlara yatırım yapacak!

0

Porsche elektrikli

Porsche, dönüşüme uğrayan araç sektörüne yönelik yeni bir yatırım planı açıkladı. Porsche elektrikli ve hibrid araçlara yönelik yatırım yapma kararı aldı.

Porsche elektrikli ve hibrid araçlar geliştirecek

Üst segment otomobil üreticisi, 2022 yılına kadar tüm ürün yelpazesini güçlendirmek için yatırımları ikiye katladığını açıkladı. Stuttgart merkezli şirket, önümüzdeki beş yıl içinde elektirkli ve hibrid otomobil geliştirme çalışmaları için 6 milyar euro’luk bütçe ayırdığını açıkladı. Şirketin yatırım yaptığı ekstra üç milyar euron’nun yaklaşık 500 milyonu, 2019 yılında piyasaya sürülecek olan Porsche’nin amiral gemisi uygulaması elektrikli aracı olan Mission E’ye tahsis edildi.

600 beygir gücü ve 500 kilometre menzili ile Mission E, direkt olarak Tesla’ya rakip olarak gösterilmekteydi. 1 milyar Euro ise Porsche tarafından halihazırda üretmekte olduğu modellerin hibrid ve tam elektrikli modellerinin tasarımı ve geliştirilmesi için harcayacak. Ayrıca, şirket, bu araçlar için hızlı şarj istasyonları ağı oluşturmak için 700 milyon euro harcayacağını, geri kalanını üretim alanlarını bu modellere uyarlayacak şekilde modernizasyon için kullanacağını açıkladı.

Elektrikli ve hibrid araç sektörüne Porsche’nin de girmesiyle bu sektördeki rekabet daha da kızışacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>