Portekiz kripto para borsalarına izin veriyor

0

Portekiz kripto para

Merkez Bankası tarafından alınan kararla Portekiz kripto para borsalarına izin verecek. Bu sayede daha fazla kişinin kripto paralara erişimi olacak.

Portekiz kripto para ekosistemini destekliyor

Portekiz Merkez Bankası, ülkede daha fazla kripto para borsasının yasal bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için yeni kararlar aldı. Criptoloja ve Mind The Coin borsalarının Portekiz’de faaliyet göstermesi için resmi karar çıktı.

Portekiz kripto para borsalarına karşı denetimi sıkı tutarken, borsaların yaygınlaşması için de elinden geleni yapıyor. Criptoloja’dan gelen resmi açıklamada, geç de olsa böyle bir karar alındığı için heyecanlı oldukları belirtildi. Borasının CEO’su Borges ise kendilerinin Portekiz^de hizmet verecek  ilk düzenlenmiş kripto para borsası olacaklarına dikkat çekti.

Her iki borsa da başvurularından sonra kripto para ticareti için altyapılarını oluşturmuş ancak gerekli izinleri olmadığı için faaliyetlerine başlamamıştı. Yasal anlamda Portekiz’de atılan bu adımlar, ülkede daha fazla kişinin kripto para kullanmasını sağlayacak. Ayrıca El Salvador’un Bitcoin’i günlük işlemlerde kabul etme kararı da kripto paraların geleceği açısından büyük fayda sağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>