Power 8 teknolojisi Türkiye ile buluştu

0

Tamamı açık sunucu platformuna dayanan ve veriyi yüksek bir hızla yönetmeyi sağlayan yeni Power Systems sunucular, yüzde 47 daha düşük maliyetle iki kat fazla verim elde edilmesini sağlıyor. Yeni sunucular, en yeni x86 sunuculara göre veri ambarı uygulamalarında, 50 kata kadar daha hızlı sorgulama ve raporlama performansı sağlıyor.

IBM, büyük veri çağına özel olarak tasarlanmış yeni, yatay ölçeklenebilir Power Systems sunucuları olan POWER8 teknolojisini duyurdu. Bu sunucular IBM’in 2,4 milyar dolarlık yatırımının ve 3 yılı aşkın süredir devam eden geliştirme sürecinin bir eseri olmasıyla dikkat çekiyor. Açık sunucuları geliştirme sürecinde IBM’in yüzlerce inovasyon patentinden de yararlanıldı.Her tip ortam için uyumlu bir bilgi işlem platformu oluşturan IBM’in POWER mimarisi, son yılların en önemli işbirliklerinden biri olan OpenPOWER Foundation’ın inovasyon sürecinde de önemli bir aşamayı temsil ediyor.

Toplantıda sohbet etme olanağı bulduğumuz IBM ABD, Power Çözümleri Yöneticisi Susan Gabrielsen, sorularımızı yanıtladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>