Techinside Google News
Techinside Google News

Priceline ve Google’dan yapay zeka işbirliği

Priceline, seyahat planlaması için Google desteği ile gelişmiş sohbet robotu ve kişisel danışmanlık sunmayı hedefliyor
- Advertisement -

Priceline, seyahat planlaması için Google desteği ile gelişmiş sohbet robotu ve kişisel danışmanlık sunmayı hedefliyor

Priceline’ın baş teknoloji sorumlusu Martin Brodbeck, Booking Holdings’in bir parçası olan çevrimiçi seyahat acentesinin seyahat planlamak için daha sofistike bir sohbet robotu ve kullanıcılara özel “kişisel danışmanlık” gibi otel önerileri sunmayı hedeflediğini belirtiyor. Bu yeni özelliklere ek olarak, Priceline, Google’ın bulut bölümündeki yeni araçlardan faydalanarak üretken yapay zeka (Al) teknolojisine erişim sağlıyor. Bu araçlar, ChatGPT’nin arkasındaki teknolojiyi içererek metinleri bir insan tarafından yazılmış gibi hazırlayabiliyor.

Priceline, kullanıcılara seyahat planlamasını kolaylaştırmak için özel öneriler sunarak hedeflemektedir. Örneğin, Bryant Park’ta bir otel rezervasyonu yaptığınızda, Kasımın başından Ocak ayının başına kadar devam eden bir Noel pazarının varlığını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, kullanıcılar seyahatleri sırasında çevredeki etkinlikleri ve cazibe merkezlerini daha iyi keşfedebilirler.

Google’ın bulut bölümündeki yeni araçlar, otel fiyatları gibi mevcut verilerden bilgi çıkararak doğruluğu sağlamaya yardımcı oluyor. Priceline, bu yeni teknolojilerin benimsenmesinin, seyahat seçeneklerini pazarlayan diğer web sitelerine göre avantaj sağlayabileceğini düşünüyor. Brodbeck, Google ile rekabet yerine yeteneklerin bir ortaklık sağladığını belirtiyor.

Google için, Al teknolojisi üzerinden iş çekmek, bulut hizmetlerinde uzun süredir rakipleri olan Amazon ve Microsoft gibi şirketlerle rekabet etmenin potansiyel bir yolunu temsil ediyor. Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, Google’ın öncülük ettiği teknolojilerin yeni ve eski müşterileri cezbettiğini ifade ediyor. Kurian, çeşitli yeni türlerin ortaya çıktığı bir dönem olarak nitelendirdiği “şu anda bu teknolojinin patlamasının olduğu bir tür Kambriyen anı var” diyor.

Priceline, Google’ın Al teknolojisiyle işbirliği yaparak, yüzlerce yazılım geliştiricisi için kodlama önerileri sunmayı planlıyor. Ayrıca, Priceline, Google’ın çalışan intranetleri için arama yeteneklerini benimseyecek ve Google’ın Al teknolojisi popüler olan destinasyonlar için pazarlamayı hızlandıracak. Brodbeck, Al teknolojisinin güzel plaj gibi görüntüler oluşturmasını sağlayabileceğini ve bunu üretken yapay zeka kopyasıyla birleştirebileceğini belirtiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir