O uygulama nihayet Android için yayınlandı

0

TechInside sayfalarında genellikle profesyonel amaçlara yönelik olmayan uygulamaları sizlerle paylaşmıyoruz; ancak tüm sosyal medya Prisma çılgınlığı yaşarken seyirci kalamazdık! Telefonunuzda yer alan fotoğrafları, farklı filtreler ve bilişsel ağları kullanarak değişik tarzlarda yapılmış resimlere dönüştüren bu ücretsiz uygulama bir süredir sadece iOS cihazlara indirilebiliyordu. Android kullanıcılarının ise beta sürüm davetiyesine sahip olması gerekiyordu.

Nihayet iki haftalık bekleyişin ardından Android için de yine ücretsiz olarak yayınlandı. Son dönemde Pokemon Go ile birlikte en çok konuşulan uygulamalardan biri haline gelen Prisma’nın henüz bir gelir modeli bulunmuyor. Bunun anlamı ya bu uygulama için yakında ücretli özellikler gelecek ya da daha büyük bir şirket tarafından (tahminen Snapchat ya da Facebook gibi fotoğrafların önem taşıdığı bir sosyal medya devi) satın alınacak.

Bu uygulama sizi bir sanatçı yapacak

Rakamlarla Prisma

Uygulamanın iOS üzerinde yakaladığı başarıya dair bazı rakamlar paylaşan geliştiriciler, sadece birkaç haftalık süreçte 400 milyonun üzerinde fotoğrafın resme dönüştürüldüğünü ve App Store üzerinde 10,6 milyon defa indirildiğini belirtti. Günde yaklaşık 1,55 milyon kullanıcı Prisma ile fotoğraflarını sanat eserine dönüştürüyor. Android kullanıcılarının da uygulamaya erişmesiyle birlikte bu rakamların bir anda fırlayacağını tahmin etmek ise zor değil.

Uygulamanın içinde 30’un üzerinde farklı filtre bulunuyor ve bu filtreleri kullanarak galeride yer alan ya da yeni çekilen fotoğraflar üzerinde oynamaya yapılabiliyor. Bir hafta içinde uygulamaya video filtreleri getirilmesi planlanıyor. Hatta yakın gelecekte canlı videoların dahi “prizmalanması” bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>