Techinside Google News
Techinside Google News

Kapsamlı dijital dönüşüm projesi: Proje Feniks

Yaşar Topluluğu, SAP Türkiye’nin güçlü iş ortaklığında yürütülecek SAP S/4HANA dijital dönüşüm projesi “Proje Feniks”in detaylarını paylaştı.
- Advertisement -

Yaşar Topluluğu, SAP Türkiye’nin güçlü iş ortaklığında yürütülecek SAP S/4HANA dijital dönüşüm projesi “Proje Feniks”in detaylarını paylaştı. Proje ile Yaşar Topluluğu, faaliyet gösterdiği alanlardaki tüm iş süreçlerini, en iyi uygulamaları temel alarak yeniden kurgulayacak.

Toplantıda konuşan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, “Yaşar Topluluğu, 1996 yılında SAP ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) çözümlerini kullanmaya başlayan Türkiye’deki ilk kurum olmuştu. 27 yıl sonra da Proje Feniks’te bir ilki gerçekleştireceğiz ve Yaşar Topluluğu, SAP S/4HANA’yı gıdadan boyaya turizmden enerjiye kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerinde kullanacak. 

%90’ı SAP müşterisi olan gıda ve içecek sektörü şirketlerinin dünyada yarattıkları toplam gelir, yaklaşık 2 trilyon doların üzerinde. Yaşar Topluluğu’nun da yer aldığı sektörlerden olan gıda ve içecek sektörleri, dünya ve Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip. Bu denli büyük ölçekli kurumların iş süreçlerindeki dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmek, çok önemli deneyimleri gerektiriyor. SAP olarak bu sektörlerdeki uzmanlığımızı ve tecrübemizi, Proje Feniks’te en üst seviyede kullanacağız.” dedi.

Dijital Dönüşüm

Proje Feniks, Türkiye ve bölgenin en büyük SAP S/4HANA dönüşüm projesi

İzlenebilirlik, çeviklik, hız, kültürel dönüşüm gibi çok boyutlu etkilere sahip olacak dijital dönüşüm projesi “Proje Feniks” hakkında Yaşar Topluluğu adına konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar ise:

“Yaşar Topluluğu olarak, şirketlerimizin kurumsal süreçlerinin yönetildiği uygulamaların en son yeniliklere hızlı adaptasyonu, endüstride en iyi uygulamaların hayata geçirilmesi ve veri odaklı bir şirket olma yolculuğumuza hız kazandırmak amacıyla dijital dönüşüm projemizi, güçlü iş ortağımız SAP Türkiye ile birlikte hayata geçiriyoruz. 

İnovasyon ve yaratıcılık, Yaşar Topluluğu’nun kültüründe öne çıkan kavramlar. Yenilikleri daha hızlı ve sürdürülebilir bir yaklaşımla takip etmek ve güncel teknolojileri en verimli şekilde uygulayabilmek için 27 sene önce SAP’nin iş ortağı olduk. Bugün de SAP’nin en güncel bulut iş modeli ile dijital dönüşüm sürecimiz devam ediyor. Proje Feniks ile sadece bu dönüşüme değil, SAP’nin akıllı işletmeler konsepti ile aynı zamanda geleceğe de hazır olmayı hedefliyoruz. 

Gıda, içecek, boya, turizm, enerji gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Yaşar Topluluğu’nun tüm iş süreçlerini buluta taşıyacağımız Proje Feniks, Türkiye’de tüm bu sektörler için aynı anda yapılan en büyük proje olma özelliğini taşıyor. Bu proje ile Güney Avrupa bölgesinde çoklu endüstriyi kapsayan en büyük SAP dönüşüm projelerinden birine de imza atacağız.

Proje Feniks’in başarıya ulaşması için insan kaynağımız çok önemli. Bu da kültürel dönüşümü beraberinde getiriyor. Bu proje, kurumsal kültürümüzde ve iş yapmadaki yeni lisanımız olacak.

Proje Feniks ilk fazının 18 aylık bir sürede tamamlanması öngörülüyor

Çok sayıda sektörde faaliyet gösteren Yaşar Topluluğu’nun faaliyet alanlarındaki iş süreçleri, “Proje Feniks” ile en iyi uygulamalar temel alınarak yeniden kurgulanacak. Altyapı, veri güvenliği, entegre sistem ve süreç yönetiminde iyileşme de projeden beklenen kazanımlar arasında yer alıyor.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu’nun sponsorluğunda yürütülecek ve ilk fazı yaklaşık 18 aylık bir dönemde hayata geçirilecek projenin; kurumsal iş süreçlerinde sürdürülebilirlik, verim, hız ve çevikliği artırması, yapılan iyileştirmelerin çalışan, tedarikçi ve müşteri memnuniyetine doğrudan etki etmesi planlanıyor. Proje tamamlandığında son tüketici için ise ürün ve hizmet kalitesinin daha da artması, hız ve maliyet avantajı gibi faydalar sağlanacak.

10 milyon euro yatırım bütçesi ile yola çıkan projenin tam performansla uygulama sürecinin, Yaşar Topluluğu’nun yurt içi ve yurt dışındaki tüm şirketlerinde 48 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Yaşar Topluluğu ve SAP Türkiye iş birliği 27 yıl öncesine dayanıyor

Rekabet avantajı elde etmek ve güçlü bir şekilde büyümek isteyen şirketlerin dijital dönüşüme uyumlu bir şekilde kendilerini güncellemelerinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan,

“Bugün kurumum adına da şahsım adına da çok anlamlı bir gün. Çünkü Yaşar Topluluğu’nda 1996 yılında başlayan proje ekibi içinde ben de vardım ve bu yönüyle projenin gönlümdeki yeri çok farklı. Yaşar Topluluğu, aradan geçen 27 yıl boyunca yeniliklerin içinde yan yana durmaktan gurur duyduğumuz bir topluluk. 

Bulunduğu sektörlerde ilklere ve yeniliklere öncülük eden, dijital çağın rekabet koşullarına göre kendini sürekli yenileyen, ülkemizin en önemli sanayi kuruluşlarından biri. İş alanlarında verimliliği, inovasyonu artırmak ve sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşmak için SAP’nin yeni nesil bulut teknolojilerine yatırım yapıyor. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir