Proje Pazarı’nda 144 proje sergilendi

0

Ankara’da yaşayan ve girişimcilik ekosisteminde yer alan tüm paydaşları bir araya getirmeyi amaçlayan proje pazarına toplamda 216 başvuru yapıldı. Sosyal fayda, çevre ve katma değer gibi kritelerlere göre iş fikirlerinin seçildiği proje pazarında toplamda 144 proje ücretsiz olarak sergilenme şansı elde etti. Aralarında Bimetri, Datamed, Deliyalıtkanlar, Do majör, Ecan Yazılım, Göz Mobil, Intest, KV331, Moralabs, Tabim, TK3, Ülkü Bayer, Vaksis, Apabos, Inofab ve Arbatros ‘un da bulunduğu 22 Bilkent Cyberpark Firması’nın iş fikirleri proje pazarında sergilenmeye hak kazandı.

Yatırımcı sunumları için seçilen ilk 10 projede yine Bilkent Cyberpark Firmaları’ndan Intest- Test Otomasyon Sistemi , Do majör-Easy Guitar ve Ecan Yazılım-User Guidance System projeleriyle jüri üyelerinin karşısına çıktı.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı elemelerde 3.’lük elde eden Giray Songül “Easy Guitar” adlı ürünü ve beraberinde sunduğu MyChordBook platformu ile gitar çalmanın ne kadar kolay ve pratik olarak öğretilebileceğini göstererek herkesi bir günde “Akdeniz akşamları”nı çalabilir hale getireceklerinin müjdesini verdi. Songül yakında aynı sistemi piyano içinde tasarlayacaklarının işaretini verdi.

Gün boyunca süren etkinliğe Ankara ekosistemi de oldukça yoğun bir katılım gösterdi. Oldukça başarılı ve verimli geçen proje pazarı, Onedio.com’un kurucusu Kaan Kayabalı, Yakın zamanda çok büyük bir yatırım alan Pozitron Firmasının sahibi Fatih İşbecer ve teknoloji ve dijital pazarlamanın duayeni Serdar Kuzuloğlu’nca yapılan birbirinden keyifli sunumlarla katılımcılarda unutulmaz anılar bıraktı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>