Project Cortex duyuruldu

0

Project Cortex

Microsoft, tarafından geliştirilen Project Cortex, Ignite 2019 konferansında duyuruldu. Project Cortex’in kurumsal verileri düzenlemede fayda sağlayacağı belirtiliyor.

Project Cortex özellikleri

Ignite 2019 konferansında, Office 365’in yeni ticari ürünü olan Proje Cortex tanıtıldı. 2017’de tanıtılan Teams’ten sonra ilk büyük ticari bulut hizmeti olan Cortex, şirketlerin kurumsal verilerini düzenlemesini sağlayacak.

2020’nin ilk yarısında hazır olacağı belirtilen Cortex, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanmasıyla da dikkat çekiyor. Cortex’in 6 farklı yapay zeka metoduna sahip olacağı belirtiliyor. Böylelikle Cortex, etkileşimli bir depo hizmeti de verecek.

Şirketlerin verimliliklerini, iş akışlarını ve güvenliklerini yönetmek için Cortex’e geçiş yapacağı tahmin ediliyor. Şu anda ön izlemede olan bu projenin, ticari hale geldiğinde nasıl bir talep göreceği şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>