Project Things için güncelleme yayınlandı

0

Project Things

Mozilla tarafından geliştirilen Project Things için yeni bir güncelleme yayınlandı. IoT için çözüm sağlayan Project Things, yeni güncelleme ile kullanıcı dostu hale geldi.

Project Things güncellemesi neleri içeriyor?

Project Things’in ana bölümü, Raspberry Pi’nin bir ev otomasyonu olarak kurulmasını sağlayan Linux tabanlı “Things Gateway” yazılımdır. Yazılımın son sürümüne (0.3) yeni kurallar motoru, geliştirilmiş ses desteği ve yeni başlayanlara yardımcı olmak üzeri bir öğretici eklendi. Gelen yeniliklere bakacak olursak:

Sesli komutların verilmesi için mikrofon desteği

Ev haritasına cihazlar yerleştirmek için kat planı görünümü

Akıllı fişler, kısılabilir ve renkli ışıklar, çok seviyeli anahtarlar, sensörler ve “sanal” cihazlar gibi ek cihaz destekler

Protokolleri ve cihazları desteklemek için yeni eklenti sistemi

Üçüncü taraf uygulamaları güvenli bir şekilde yetkilendiren yeni sistem (OAuth’u kullanarak)

Things Gateway, Pi 3 ile kullanılmak üzere tasarlanmasına rağmen diğer modeller ile de uyumludur. Yığın, hemen hemen her Linux tabanlı masaüstü, dizüstü bilgisayar ile çalışabiliyor. Yeni güncellemedeki kat planı görünümü ile kullanıcıların sanal harita üzerinde evlerinin etrafında cihazlarının düzenini görmelerini sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>