Techinside Google News
Techinside Google News

Proxifier zirvede: En iyi Proxy istemcileri 2023

Proxy kullanmak isteyen ancak karar veremeyenler için 2023’ün en iyi 5 proxy istemcisini listeledik. Proxifier zirvedeki yerini koruyor.
- Advertisement -

Gizlilik ve güvenlik için büyük avantaj sağlayan proxy istemcilerinin sayısı giderek artıyor. Proxy kullanmak isteyen ancak hangi programı seçeceğine karar veremeyenler için 2023’ün en iyi 5 proxy istemcisini listeledik. Birinci sıra, zirvede yerini koruyan Proxifier tarafından işgal ediliyor.

Proxy istemcisi nedir? 

Kişisel gizliliği sağlamak için ideal bir seçenek olan proxy istemcisi, bir bilgisayar ağında başka bir bilgisayarın yerine geçerek o ağa erişim sağlıyor. Bu araç, kullanıcının gerçek IP adresini gizleyerek internete anonim bir şekilde erişmesine yardımcı oluyor. Proxy istemcileri, internet trafiğini yönlendirmek için bir proxy sunucusuna bağlanıyor ve bu sunucu aracılığıyla internete erişiyor. Yaptığı işlemleri hangi bilgisayarın veya cihazın yaptığı, tespit edilemiyor.

Proxifier

Proxifier

Proxyfier tarafından geliştirilen bu uygulama, piyasadaki en iyi proxy istemci uygulaması olarak kabul ediliyor. Proxifier, bilgisayarınızda veya cihazınızda yaptığınız her şeyi, e-postalardan ve metin mesajlarından oyunlara ve hatta tüm veritabanınıza kadar, tercih ettiğiniz proxy sunucuları üzerinden uygulama aracılığıyla yönlendirmenizi sağlıyor. Proxifier hem Windows hem Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor. 30 günlük deneme sürümü ile geliyor.

Proxycap

Hem Windows hem de Mac’te kullanabileceğiniz bir proxy istemcisi. Bilgisayar ağ trafiğinizi Proxycap tarafından sağlanan proxy sunucuları üzerinden yönlendirebilirsiniz. Ayrıca, hangi uygulamanın ne zaman proxy sunucusuna bağlanması gerektiğine siz karar verebilirsiniz.

Proxycap, proxy zincirleri, esnek yönlendirme kuralları, proxy denetleyici, yerleşik SSH tünelleme, IPv6 desteği ve daha fazlası gibi birkaç gelişmiş özelliğe sahip. Windows ve Mac ile uyumlu.

Postern

Postern sadece Android için ve ücretsiz bir yazılım. Mobil uygulamaları proxy’ler üzerinden kullanmak zor olabilir. Öte yandan, Postern kurulumu ve kullanımı kolaydır ve çoğu mobil uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Proxy’leri kurmak için destek kurallarını takip etmeniz gerekiyor ve bir kez tamamlandığında, hatta bir VPN sunucusu gibi davranır. Uygulama, yerleşik bir sniffer ile birlikte geliyor.

Redsocks

Redsocks, Linux OS’yu destekleyen ücretsiz bir yazılımdır, bu yüzden ücretsiz bir sürümle ilgilenme zahmetine gerek yoktur. Yazılım, Archlinux AUR, Gentoo, Debian ve Ubuntu ile çalışıyor.

SocksCap64

SocksCap64 yalnızca Windows için bir proxy istemcisi ve ücretsiz. Bu program, proxy’leri desteklemeyen veya sistemdeki varsayılan proxy ayarlarını kullanmak istemeyen uygulamalar için hızlı ve kolay bir çözüm. Bu proxy istemcisi yalnızca Windows için özeldir ve hem TCP hem de UDP ağları için destek alırsınız. Program size programın araç tünellerini gösterir ve gerektiği kadar proxy ekleyebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir