Pyxo yeniden kullanılabilir gıda kapları ağı kuruyor

0

yeniden kullanılabilir gıda kapları

Pyxo yeniden kullanılabilir gıda kapları ile atıkların önüne geçmek istiyor. Girişim, bunu başarabilmek için yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor.

Pyxo yeniden kullanılabilir gıda kapları

Son üç yıldır tek kullanımlık plastik gıda ambalajları hakkında çok düşünen bir Fransız girişimi olan Pyxo, tüm dünyada değişim yaratmayı hedefliyor. Pyxo yeniden kullanılabilir gıda saklama kaplarını uygun ölçekte kullanmayı kolay ve düşük maliyetli hale getiren bir hizmet sunmak istiyor.

Pyxo’nun arkasındaki fikir, Paris’teki Tuileries bahçelerindeki bir fuardan geliyor. Yemek stantlarının hemen yanındaki çöp bidonları soda bardakları, kapaklı burger kapları ve çeşitli tek kullanımlık gıda ambalajlarıyla dolup taşıyordu.

Şirket ilk olarak Fransız kurumsal yemek hizmeti şirketi Sodexo ile çalışmaya başladı. Plastik bardakları değiştirmek ve her şeyi yeniden kullanılabilir hale getirmek için onlarla birlikte çalıştı. Koronavirüs pandemisi ve uzaktan çalışmaya geçiş nedeniyle Pyxo başka potansiyel müşteriler aramaya başladı.

Foodles, Popchef ve bağlantılı buzdolapları ve paketli öğle yemekleri ve atıştırmalıklar sunan diğer gıda teknolojisi şirketleriyle çalışmaya başladılar. Ancak Pyxo’nun en büyük pazar fırsatı, düzenleyici bir değişiklikten geliyor. Temmuz 2020’de Fransa parlamentosu, bazı ciddi değişikliklerle birlikte atıkla mücadele yasasını kabul etti. Restoranlar, Ocak 2023’e kadar yeniden kullanılabilir gıda kaplarına geçmek zorunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>