Qlik Singapur’da küresel bulut bölgesi kuruyor

0

Yaklaşık 10 yıldır Singapur’da faaliyet gösteren Qlik yeni bulut bölgesi kuruyor. Qlik Singapur’daki küresel bulut bölgesiyle dördüncü merkezini kurmuş olacak.

Qlik Singapur’da faaliyetlerini artırıyor

Qlik yaptığı açıklamada, yeni Singapur bulut bölgesinin hem büyük işletmelerin hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerin yerel olarak analitik için veri depolamasına ve dağıtmasına izin vereceğini söyledi.

2011’den beri Singapur’da ofis işleten Qlik’in Avustralya, İrlanda ve ABD’de üç bulut bölgesi daha bulunuyor. Qlik, verilerini bölgesel bulutta tutma seçeneğinin, müşterilere bölgedeki son kullanıcıların analitik ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde, daha hızlı erişim ve daha düşük gecikme süresi ile destekleme yeteneği sağlayacağını söylüyor.

Qlik’in Asya-Pasifik ve Japonya kıdemli başkan yardımcısı Geoff Thomas: : “Dijital dönüşüm, günümüzün sürekli değişim çağında gelişmek isteyen işletmeler için bir zorunluluktur ve buluta geçiş çok önemli bir olanaktır. Yeni bir Qlik bulutunun stratejik yerleşimi Singapur’daki bölge, sıkı yerel veri yerleşimi gereksinimlerine uyarken Qlik Cloud için müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamıza yardımcı olacak” dedi.

Thomas, yeni bulut bölgesinin, ülkenin yerel işletmeler arasında dijital benimsemeyi teşvik etmeye yönelik akıllı ulus planlarını da destekleyeceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>