Qualcomm, ilk 5G modem çipset testini başarıyla tamamladı

0

Qualcomm, yakın geleceğin en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olacak 5G için çok önemli bir testi başarıyla tamamladı. İlk kez Snapdragon X50 5G modem çipseti ile 5G veri bağlantısı testi yapıldı ve sorunsuz geçildi.

Qualcomm Snapdragon X50 5G testi başarılı!

Tahminlere baktığımızda 5G teknolojisinin dünya için büyük bir etki yapması bekleniyor. Örneğin 5G ile birlikte 22 milyon yeni işin ortaya çıkması ile mal ve servisler noktasında 12.3 trilyon dolarlık etki yapması bekleniyor.

Gerçekleştirilen test ile ilgili konuşan Qualcomm Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Müdür Peter Carson, Snapdragon X50 5G modem çipsetinin ilk kez çalıştığını belirtirken, saniyede 1.25 Gbps hıza ulaşıldı. Teknoloji tamamen hazır olduğunda 5 Gbps verinin transfer edilmesi planlanıyor.

Şirketin beklentilerine göre ilk 5G ağları 2019 itibarıyla kullanılmaya başlanacak. Aynı yılın ilk yarısında ise akıllı telefonlar için de 5G teknolojilerini görüyor olacağız.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>