Qualcomm, Apple’a karşı karalama kampanyası mı başlattı?

0

Apple ve Qualcomm

Teknoloji dünyası bir süredir iki teknoloji devinin kavgasına tanık oluyordu. Dev çip üreticisi Qualcomm’u tekelcilikle suçlayan ve Qualcomm çiplerini kullanmaktan vazgeçen Apple, bu konuda şirkete bir de dava açmışken, şimdi Qualcomm’un da özellikle Apple’ı karalamak için bir PR şirketi ile anlaştığı konuşuluyor.

Kara haber tez gelir

Daha önce Facebook’u karalamak için kiralandığı ortaya çıkan aynı PR şirketinin şimdi de Apple için “kara” haberler hazırlayacağı vurgulanırken, PR şirketi ise yeni bir teknoloji firması ile anlaştığını doğrularken firmanın ismini vermekten özellikle kaçınıyor.

Eğer iddialar doğruysa, yakında “iPhone patladı,” veya “iPad küçük çocukları rehin alıp fidye ve helikopter istedi,” benzeri Apple ürünlerini karalayan haberlerin medyada sık görüneceği bir döneme giriyor olabiliriz.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>