Qualcomm Avrupa’daki dökümhanelerle çalışmaya açık

0

Qualcomm Avrupa

Qualcomm Avrupa’daki dökümhanelerle çalışmaya açık olduğunu duyurdu. AB tarafındaki destekler Qualcomm’un ilgisini çekiyor.

Qualcomm Avrupa’daki dökümhanelerle iş birliği yapabiliyor

İcra Kurulu Başkanı Cristiano Amon, otomotiv çipi üretimini artırmaya yönelik teşvik programları kapsamında Avrupa’daki dökümhanelerle çalışabileceklerini söyledi.

Amon bir röportajda, “Fransız makamları, Avrupalı ​​​​yetkililer tarafından muhtemelen olağanüstü derecede olumlu bir diyalog alanı olacak, sanırım Avrupa’ya dökümhaneleri çekmek için bir ilgileri var” dedi. Avrupa’nın otomobil üreticilerini vuran ve Asya’ya olan bağımlılığını ortaya çıkaran bir çip kıtlığını çözmek için AB, önümüzdeki on yılda kıtanın küresel çip üretiminin yarısını ikiye katlamak için milyarlarca dolarlık yatırımları zorluyor.

Ek olarak ABD’li çip üreticisi Intel, Münih’teki mevcut otomotiv fabrikasında önümüzdeki on yılda en kritik iki Avrupa çip üretimine 80 milyar Euro’ya kadar yatırım yapacak.

CEO Pat Gelsinger bir açılış konuşmasında, Intel’in otomobil üreticileri için İrlanda’daki yarı iletken tesisi de kuracağını söyledi.

Qualcomm, TSMC, Samsung Electronics, GlobalFoundries ve Semiconductor Manufacturing World ile birlikte en kritik küresel dökümhaneler veya sözleşmeli üreticilerle çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>