Qualcomm ayakkabı mı üretecek?

1

İşlemci devi Qualcomm, ayakkabı üretmeye hazırlanıyor olabilir mi? Kulağa garip geliyor olsa da şirketin 2015 yılında aldığı bir patent Qualcomm yöneticilerinin bu konuda çok ciddi olduklarını gösteriyor.

Qualcomm’un patentine göre içinde işlemcisi, modemi, kablosuz anteni, hareketi enerjiye dönüştüren sistemleri bulunan bir ayakkabı üretmek mümkün olacak. Ayakkabı ayrıca telefonla da bağlantı kurabilecek ve böylece kullanıcı farklı uygulamaları çalıştırabilecek. 

Sporcular için yeni imkanlar

Özellikle sporcuların antrenmanlarını daha iyi analiz etmeyi sağlayacak böyle bir IoT ayakkabının çok tutulabileceğini düşünen Qualcomm’un internetli ayakkabı fikrini tescil ettirdiği düşünülüyor.

Şirketin şimdiye dek akıllı ayakkabıyı üretmek için bir girişimde bulunmadığı biliniyor ancak IoT devrimi kontrolden çıkacak olursa, içinde Qualcomm işlemcileri bulunan akıllı ayakkabıları da görmemiz mümkün olacak.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>