Qualcomm Brezilya pazarını hedefliyor

0

Qualcomm Brezilya

Qualcomm Brezilya pazarını hedef alarak, burada yeni bir tesis açmayı planlıyor. Bu seçimde, Brezilya’nın bağlantı teknolojilerinde iyi seviyede olmasının önemli bir payı var.

Qualcomm Brezilya tesisini ne zaman kuracak?

Qualcomm, Brezilya’daki yarı iletken endüstrisini geliştirme, mobilite ve Nesnelerin İnterneti alanındaki fırsatları değerlendirmek için planlarını sürdürüyor. 5G ve bağlantı teknolojilerinde iyi seviyede olan Brezilya Universal Scientific Industrial, Asus ve Qualcomm gibi kuruluşların odak noktası durumunda. Ortaya çıkan iddialara göre Qualcomm, burada yeni bir tesis kurarak, faaliyetlerinin bir kısmını Brezilya’ya almak istiyor. 

Qualcomm, Sao Paulo eyaletinde yarı iletken bir fabrika açma planları yapıyor. USI ile ortak olan tesis, akıllı telefonlar ve IoT cihazları için SiP modüllerinin ve bileşenlerinin tasarım, geliştirme ve üretimine tahsis edilecek.

Tesisin Sao Paulo’ya 125 km uzaklıktaki Jaguariúna şehrinde 2020 yılında kurulması planlanıyor.

Daha önce Qualcomm, Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde IoT uygulamalarına yönelik işlemcilerin üretilmesi için çalışan Tayvanlı şirket USI ile ortaklık kurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>