Qualcomm CEO’su Cristiano Amon oldu

0

Qualcomm CEO’su

İşlemci sektöründe dünya devi olan Qualcomm’da yönetimsel değişiklik oldu. Qualcomm CEO’su Cristiano Amon oldu.

Qualcomm CEO’su şirket içinden seçildi

Özellikle de Snapdragon işlemcileriyle sektöre yön veren Qualcomm, yönetimsel anlamda değişikliğe gitti. Yaklaşık 6 yıldı Qualcomm’da CEO olarak görev yapan Steve Mollenkopf emekliye ayrılıyor.

2014 yılından bu yana şirketin en üst düzey yöneticisi olan Mollenkopf yönetiminde Qualcomm, inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. Snapdragon işlemcilerle büyük başarı yakalayan Qualcomm, son dönemde 5G trendini de yakalayarak önemli bir başarı elde etmiş oldu.

Emekliye ayrılacağı uzun süredir konuşulan Mollenkopf’un ardından Qualcomm, yaz aylarına yeni bir yöneticiyle girmeyi hedefliyor. Bu yönetici ise şimdiden belli oldu. Yaklaşık 26 yıldır Qualcomm’da çalışan, 1995 yılından bu yana şirkette görev yapana Cristiano Amon, 30 Haziran itibariyle Qualcomm’un yeni CEO’su oluyor. Özellikle de ağ sektöründe önemli çalışmalara imza atan Amon, Qualcomm’u en iyi bilen isimlerden birisi olması nedeniyle, bu göreve çok hızlı bir şekilde adapte olacaktır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>